تخصصی عمومی   Catia


نرم افزار کتیا (CATIA)‏  یک نرم‌افزار طراحی، مهندسی، ساخت به کمک کامپیوتر است که توسط شرکت داسو سیستم (Dassault System) تولید شده‌است.
نرم افزار کتیا نرم افزاری قوی برای طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)، مهندسی (تحلیل) به کمک کامپیوتر (CAE) و ساخت به کمک کامپیوتر (CAM) از سیستمهای مطرح روز دنیا در صنایع هوافضا (هواپیما سازی)، دریائی، عمران (ساختمانی)، خودرو سازی، طراحی سازه، ادوارات صنعتی، کارخانجات لوازم خانگی و … که از این نرم افزار در پرسه های طراحی صنعتی خود استفاده می کنند.
نرم افزار CATIA یکی از قویترین نرم افزارهای طراحی،تولید و تحلیل به کمک کامپیوتر یا CAD/CAM/CAE در دنیا است که هم اکنون بعنوان یکی از بهترین نرم افزارهای CAD/CAM/CAE در سطح جهانی وکشورعزیزمان بصورتی وسیع مورد استفاده قرار میگیرد.
CAD و CAM به ترتیب مخفف Computer Aided Desighn و Computer Aided Manufacturing می باشند که اولی به معنی طراحی به کمک کامپیوتر و دیگری به معنی ساخت و تولید به کمک کامپیوتر می باشد.
طراحی به کمک کامپیوتر یعنی مدل سازی قطعه مورد نظر در فضای نرم افزار که خود در تسریع و دقت امر به کاربر کمک شایانی می کند.ساخت به کمک کامپیوتر یعنی تعریف فرآیند ساخت قطعه به کمک کامپیوتر و اتصال آن به دستگاهی مناسب مانند CNC جهت ساخت قطعه با دقت خیلی زیاد و در کوتاهترین زمان.با توجه به همین مهم نرم افزار های زیادی در این زمینه تهیه شده که هر کدام قسمت هایی از اهداف فوق را فراهم آورده است.نرم افزار پیشرفته و چند منظورCATIA در یک مجموعه با قابلیت های فراوان در جهت دستیابی به هر دو هدف طراحی شده است.

 

مشخصات دوره:

تعداد جلسات: 15 جلسه

زمان شروع: با موسسه تماس بگیرید.

اساتید: گروه آموزش مکانیک

 enlightenedاین دوره به صورت گروهی و نیمه گروهی و خصوصی قابل برکزاری می باشد.

برای ثبت نام می‌توانید از  در سایت استفاده کرده و یا با  و یا با شماره 04533240333 در تماس باشید.